ďż˝esky  |  English

NOVINKY

07.7. CAC KLATOVY 30.6.2012 ( KLIK ZDE ) VÍCE UVNITŘ, KLIK NA NADPIS .

ČLÁNEK DOKONČEN, NOVÁ ČÁST O SOUTĚŽÍCH OZNAČENA NEW :-)
VÝSLEDKY ZDE klikNOVÉ FOTKY ZE ZÁVĚRU od JAKUBA ANTOŠE  – KLIK ZDE
MOC MOC DĚKUJEME !! NÁDHERNÁ VZPOMÍNKA :-))

foto atmosféry v kruhu p. MACHOTKY od Affrušky , DÍKY MOC !! KLIK ZDE


FOTO Z KRUHU KLIK ZDE 
ANDINO ( třída mladých ) – Exc. 1, CAJC, BOJ, RES. JUNIOR BIG !! ARGO ( mezitřída ) – Exc.1, CAC, plní podmínky pro titul ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION !! ATILLIO ( otevřená ) – Exc. 1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BOB, BIG VI. !! ARGIA Exc. 2. Moc děkujeme rozhodčim L. Frnčové a F. Šimkovi .

VELKÉ GRATULACE MAJITELŮM TOMÁŠOVI, ANETCE a PAVLOVI !!

dalmatin-aidadalmatin-aida


Děkujeme za skvělý den Machotkovým s Afruškou, Anetce a Pavlovi ( Anetka ze zdravotních důvodů nemohla nastoupit s Andym, proto jsem ji zastoupila ), dále Martě s RR Bomanim a Voborníkovým s porcelánkami !!

 

ATILLIO DI ASSONANZA

dalmatin-aida

BIG:


.
.

ANDINO DI ASSONANZA

dalmatin-aida

JUNIOR BIG :
----------------------------------------------------

V KLATOVECH jsem byla pouze jedekrát s Aidou a výstava se mi zde i tehdy velice líbila. Jelikož jsou Klatovy blízko, tak jsme opět přihládili naše mladé. Klatovy nás prověřily po všech stránkách :-) počasí - extrémní horko, i fyzické - čekalo mě předvedení všech našich pejsků .

Při příjezdu do Klatov ráno poprchávalo, což bylo docela příjemné. Rychle jsme našli kruh, kde na nás čekali již Machotkovi a postavili jsme stan. Čekali jsme ještě na Anetku s Pavlem, kteří měli dorazit každou chvíli.

Měli jsme velké štěstí, dalmatini šli z plemen jako první.
Anetka s Pavlem dorazili s malým zpožděním a tak jsem šla s Andym do kruhu na ostro bez zkoušky . Posuzovala paní rozhodčí Lenka Frnčová, která se svým manželem tvořila v kruhu prvotřídní tým a vše klapalo na výbornou !


dalmatin-aida ANDINO DI ASSONANZA
třída : mladých ( 2/2 )

VÝBORNÝ 1, CAJC, BEST OF JUNIORS,
res. JUNIOR BIG !!


Andy se mnou krásně spolupracoval, jediný problém byly moje kecky. Tráva byla ještě mokrá a po prvním kolečku v kruhu jsem zjistila, že mi to na mokré trávě hodně klouže, takže jsem boty ještě v kruhu sundula a bylo mi jasné, že dnes to bude bosky :-)

Andy si odnesl moc pěkný posudek a CAJC :-)

Velice se mi líbilo, že paní rozhodčí před každým svým rozhodnutím pejsky veřejně zhodnotila a zdůvodnila svůj závěr. Její vystupování bylo velice profesionální a na vysoké úrovni, přitom se chovala jak k pejskům tak i vystavovatelům velice mile !!

Posudky byly nejen podrobné ale také velmi precizní. Ani v jednom hodnocení našich pejsků se nenašla žádná věta, která by nedávala smysl nebo by vyvolávala nějaké pochybnosti či nejasnosti. Klobouk dolů před takovou prací rozhodčí a před takovým vystupováním.


dalmatin-aida ARGO DI ASSONANZA
mezitřída ( 1/1 )
VÝBORNÝ 1, CAC a plní podmínky pro titul JUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY !!, je to jeho již druhý juniorský titul v necelých 16 měsících

Po Andym nastupuji do kruhu s Archiem ( ARGO ), který také zvládl prezentaci suverénně a odnesl si rovněž krásný posudek a CAC !

Běhat naboso v kruhu už mi nedělalo žádný problém, jen to asi mimo kruh působilo trochu podivně :-) Měla jsem zcela vyjímečný úbor - růžovou halenku, džínové kratasy a bosé nohy :-)) ( růžová byla barva výstavy a kdo přišel v růžovém dostal dáreček - nerezová miska, bylo to opravdu velmi milé ).

dalmatin-aida
.


Tak a jdu z jednoho do druhého, přichází třída otevřená a já si beru Atiho. Máme před námi jednoho konkurenta, tak jsem si alespoň malinko vydechla při jeho posuzování.


dalmatin-aidaATILLIO DI ASSONANZA
( třída otevřená - psi 2/2 )

VÝBORNÝ 1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BOB, BIG !! a to vše v necelých 16 měsících


Tak a nastupujeme před paní rozhodčí. Ati se ji opravdu velice líbil , při veřejném hodnocení zdůraznila Atiho eleganci , pohyb a nádhernou hlavu. Byl to krásný pocit slyšet její názor veřejně ! Atillio si tedy odnáší CAC.

Tak a jsme voláni do kruhu o NÁRODNÍHO VÍTĚZE - nastupuje vítěz mezitřídy tedy ARGO, vitěz třídy otevřené tedy ATI a vítěz šampionů Ch. DREAM BELIEVER SUNSET DALMATIAN.

S Archiem tedy musí Zdeněk a já jdu s Atim. Paní rozhodčí při nástupu opět veřejně popsala vítěze jednotlivých tříd a dává nám pokyn k pohybu. V duchu nepřemýšlím vůbec o ničem, jen se soustředím na běh . Běžíme druhé kolečko a najednou vidím, že paní rozhodčí podává ruku mně. Mám z toho obrovskou radost , ATILLIO je v necelých 16 měsích NÁRODNÍ VÍTĚZ a může tedy již na národních a KV nastupovat do třídy vítězů. Skvěle TYGŘÍKU :-))


NÁRODNÍ VÍTĚZ

JCh. ARGO DI ASSONANZA ( cl. intermediate ) - Exc. 1, CAC
(Sophtspot Sugar Daddy at Dvojica X Dolce Vitas Aida)

JCh. ATILLIO DI ASSONANZA ( open. cl ) - Exc. 1, CAC, NATIONAL WINNER
(Sophtspot Sugar Daddy at Dvojica X Dolce Vitas Aida)

Ch. DREAM BELIEVER SUNSET DALMATIAN ( champ. cl. ) - Exc. 1, CAC
(Spotniks Viking Viktory X Lacrima Christi Count on Me)
dalmatin-aida
Ani jsem si nestačila užít úspěch Atiho a již jsem se připravovala do kruhu s Arginkou.

Před námi šla ještě Affruška v dorostu s panem Machotkou a odnesla si krásné ocenění se známkou VN 1, roste z ní krásná slečna !! Machotkovým moc GRATULUJEME a těšíme se na další shledání !


Tak a nastupuji s Argi. Společně s námi ve třídě mladých nastupuje krásná konkurentka Elisha. Holky se potkávají ve třídě již tradičně a úspěchy se střídají. Elisha zvítězila a získala CAJC a my ji k tomu moc gratulujeme !

Naše Arginka se opět skvěle prezentovala a odnesla si známu VÝBORNÁ 2.

dalmatin-aida ARGIA DI ASSONANZA
třída : mladých ( 2/2 )

VÝBORNÁ 2

dalmatin-aida
.


Při prezentaci s Argi jsem při běhu špatně šlápla a tak se mi nakonec přeci jen vymstilo běhání bosky :-) Poměrně rychle mě začal otékat a modrat 2.prst pravé nohy, prostě klasický výron a postupně se zvyšovala i intenzita bolesti :-( .

Po prezentaci Argi jsem si moc neoddychla, neboť ve fenách kromě třídy mladých byla konkurence opravdu minimální , pouze jedna fena v mezitřídě a jedna veteránka.

TAKŽE PO KRÁTKÉ CHVÍLI TEDY NASTUPUJU ZNOVU DO KRUHU, TENTOKRÁTE S ANDYM O NEJLEPŠÍHO MLADÉHO

Andyho konkurentka je Elisha. Titul BEST OF JUNIORS si nakonec odnesl ANDY, který se p. rozhodčí lvelmi líbil v pohybu !! Velká gratulace Anetce a Pavlovi !! Anetka tentokráte musela Andyho pozorovat mino kruh z důvodu zdravotních obtíží.

Tak a je tu závěr a jde se o BOB !!

Na nohu moc nemyslím, beru Atiho a jdeme s Anetkou a Andym do kruhu do závěrečného boje :-). Jsem naprosto v klidu :-) Vím, že jsme tento den získali se všemi pejsky už taková krásná ocenění, že o dalším úspěchu jsem už opravdu neuvažovala ani v té největší euforii.

A je tu klasický postoj všech účastníků BOB, kdy si paní rozhodčí ještě všechny znovu prohlédla a přichází závěrečný běh ! A najednou nás paní rozhodčí zastavuje a hlásí :
" Tak a je rozhodnuto, vítězem se stává pes s nádhernou hlavou..... " ,přichází ke mně a gratuluje mi . MÁM NESKUTEČNOU RADOST !!!

Vše se seběhlo tak rychle... ATILLIO se postupně ze třídy otevřené prokousal v konkurenci přes vítěze třídy, národního vítěze ( kde proti němu stál pes ze třídy šampionů, který získal před týdnem na CACIBU v Brně BOB ) až k BOB a to vše v necelých 16 měsících !!


Jistě to nebylo laciné vítězství a já jsem moc ráda, že u pani rozhodčí Lenky Frnčové takto uspěl a moc si jejího ocenění vážím. Je to rozhodčí, která dalmatiny zná velice dobře, o to je výsledek cennější !!!

BOB :

ANDINO DI ASSONANZA - BEST OF JUNIORS
(Sophtspot Sugar Daddy at Dvojica X Dolce Vitas Aida)

ATILLIO DI ASSONANZA - NATIONAL WINNER ( male )
(Sophtspot Sugar Daddy at Dvojica X Dolce Vitas Aida)

JCh. Alienor d Aquitaine Royal Stuart - NATIONAL WINNER ( female )
(Dvojica Viking Henry X Dreamskape Loves of Naire)

ICh. Alphadirato Eternal Love - BEST OF VETERANS
(Jillocs A Man in the Mirror X Laguna Dios Alisia Donna)

dalmatin-aidaTAK A NYNÍ PŘICHÁZÍ HLAVNÍ ROZHODNUTÍ, ZDA V HORKU ZŮSTAT NA SOUTĚŽE. ANDY A ATILLIO NÁM UDĚLALI TROCHU ČÁRU PŘES ROZPOČET !! PŮVODNĚ JSME PLÁNOVALI IHNED PO POSUZOVÁNÍ NÁVRAT DOMŮ :-) NYNÍ JSME MĚLI 2 PEJSKY, KTEŘÍ OBA POSTOUPILI DO ODPOLEDNÍCH SOUTĚŽÍ.Tak a je rozhodnuto :-)

Na soutěže zůstáváme. Velké plus je, že odpolední soutěže jsou v hale, kam jsme se s našimi mladochy přesunuli kolem 14,00 hod, jelikož pobyt venku na sluníčku začínal být už opravdu pro psy značně zatěžující ale nejen pro ně, i lidi hledali alespoň trochu stínu pod stromy, aby pro ně parno bylo snesitelnější.

Tak a koukáme do katalogu a vidíme zase malou komplikaci. Junior Big a BIG jdou vždy dle skupin ihned po sobě, tzn. pro mě jít s Andym a rychle se vrátit a nastoupit s Atim.


Jsem z toho frmolu trochu nervozní a navíc mi čím dál více otékal a modral podvrknutý prst a začínal dost bolet. Naštěstí jsem měla sebou analgetika, tak sem to vyřešila po svém :-))


TAK A JDEME NA TO !

V předkole se řadí skupina VI. junioři a pan rozhodčí MVDr. Šimek si již přichází do předkola juniory prohlédnout.

Snažím se pomalu Andyho na sebe koncetrovat, aby se začal soustředit jen na mě.

Vbíháme s Andym do čestného kruku a po kolečku se stavíme do postoje.

dalmatin-aida
.

V duchu si říkám, že pokud nás pan rozhodčí MVDr. F. Šimek vybere do užšího výběru bude to velký úspěch, protože patří k rozhodčím, který také dalmatinům opravdu rozumí a vybírá dle psa ne dle tváře a to se cení !! Je to rozhodčí na kterého bych vždy své psy příhlásila !!

Chvilka napětí a je tu výběr.

Super :-)))) vybírá tři juniory a já s Andym jsme mezi nimi. Najednou ze mě všechno spadlo, věděla jsem, že už to je úspěch a že je úplně jedno kolikátý budem. Následuje předvedení každého pejska v pohybu tam a zpět .


dalmatin-aida
.

Začíná zadávání pořadí a slyším : "...3. místo baset, chvilička rozhodování a je to tu


ANDÝSEK JE RES. JUNIOR BIG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mám z toho velikááánskou radost A TAKHLE RADOSTNĚ BĚŽÍME S ANDYM KE STUPÍNKU, KDE NA NÁS JIŽ ČEKÁ ANETKA :-)

dalmatin-aida
.


Předávám ji Andyho ,na vychutnání úspěchu není moc času a pospíchám do předkola, kde na mě již čeká ATI, paní rozhodčí L. Frnčová si již pejsky v předkole prohlíží.

dalmatin-aida
.


Času na koncentraci je opravdu málo a vbíhám s ATIM do čestného kruhu . Už pomalu ani nevnímám, vše dělám nějak automaticky , ale s Atim jsme již sehraní, takže to není zase až takový problém. Skupina VI., jak je vidět na videu, je opravdu nabitá.

Paní rozhodčí si postupně prohlíží pejsky až do konce a začíná výběr od zadu. A opět slyšíme: "..do užšího výběru postupuje DALMATIN..." ,je vybráno celkem 5 psů.

dalmatin-aida
.

Nepřemýšlím vůbec o ničem, pouze se koncetruju na Atiho, následuje předvedení v pohybu tam a zpět a jedno kolečko . Když prezentuju Atiho v pohybu slyším z mikrofonu. .." krásný dalmatin .." Tak a začíná se zadávat pořadí prvních pěti. Páté místo, čtvrté, třetí... a my pořád bez místa :-)

dalmatin-aida
.

Už jsme zůstali pouze já s Atim a naše kamarádka Marta s krásnou porcelánkou a slyšíme z mikrofonu . " o prvním místě rozhodne pohyb " , takže za potlesku ještě 1 velké kolečko. A padá rozhodnutí !


" Druhé místo Porcelánka
a VYHRÁVÁ DALMATIN !"


ATILLIO je BIG !!! v necelých 16 měsících !

dalmatin-aida
.


NESKUTEČNÉ, NEUVĚŘITELNÉ, OBROVSKÁ SPONTÁNNÍ RADOST, MOJE POVYSKOČENÍ A ATINKOVI HÁZÍM MASOVOU KOULI , kterou sice nechytil ale na zemi okamžitě našel :-)

S MARTOU SI STAČÍME JEŠTĚ NA DÁLKU PLÁCNOUT A BĚŽÍME KE STUPÍNKU.

Tam už na nás čeká p. rozhodčí Lenka FRNČOVÁ a gratuluje nám.

PATŘÍ JI MOJE OBROVSKÉ DÍKY ZA KRÁSNÁ OCENĚNÍ NAŠICH PEJSKŮ A TAKÉ ZA TO, JAK MĚ UKLIDNILA NA STUPÍNKU, KDYŽ TAM ATÍNEK TENTOKRÁTE NECHTĚL STÁT !

NEJPRVE PŘESKOČIL BEDNU, POTOM SHODIL POHÁR NA ZEM, KTERÝ ONA SAMA ZVEDLA A POSTAVILA OPĚT NA STUPÍNEK . ZAČALA JSEM SAMA PĚKNĚ ZMATKOVAT ALE DÍKY JEJÍMU KLIDU A PODPORY JSEM CELOU SITUACI ZVLÁDLA A TYGŘÍK SE NAKONEC USADIL A POZOVAL I FOTOGRAFŮM !! :-)


dalmatin-aida

dalmatin-aida

dalmatin-aida
.


Maratón ale ještě nekončí :-), ještě jednou nastupuje ATILLIO jako BIG skupiny VI. do čestného kruhu, tentokráte o nejlepšího psa dne a tím se stal v sobotu

krásný Australský ovčák - Stonehaven - Bayshore Secret Strike . MOC GRATULUJEME !

dalmatin-aida
.

ZÁVĚR ??

PROŽILI JSME DEN PLNÝ NEUVĚŘITELNÝCH ZÁŽITKŮ, OBKLOPENI NAŠIMI PŘÁTELI, KTEŘÍ NÁM FANDILI NEJEN U KRUHU ALE I V ZÁVĚREČKÁCH .
BYLA TO TÝMOVÁ PRÁCE, KTERÁ DOVEDLA NAŠE " JUNIORY " K TAKOVÝM KRÁSNÝM OCENĚNÍM !!

JEŠTĚ JEDNOU VELKÉ DÍKY ROZHODČÍM LENCE FRNČOVÉ A FRANTIŠKOVI ŠIMKOVI, MVDr.


DÍKY ZA SPOLEČNOST A POMOC ANETCE A PAVLOVI ( díky nim máme vše zdokumentováno na you tube ! ), DÍKY rodině MACHOTKOVÝCH s AFFROU ( jim za krásné fotogafie, zachycující atmosféru v kruhu ), DÍKY ZA SPOLEČNOST MARTĚ S BOMANIM, DÍKY NAŠIM PŘÁTELŮM VOBORNÍKOVÝM S PORCELÁNKAMI ( i jim za další fota ). DALŠÍM MOC DĚKUJEME ZA GRATULACE A ZASE NĚKDE NA VIDĚNOU !!

A NA ZÁVĚR JEŠTĚ JEDNOU VELKÉ GRATULACE PYŠNÝM MAJITELŮM - TOMÁŠOVÍ, ANETCE a PAVLOVI !!!Zpět na hlavní stránku.

SOUTĚŽE

24.7. - .


dalmatin-aida


CELÁ KAUZA JE Z NAŠÍ STRANY ŘEŠENA DÁLE Z DŮVODU NEOPRÁVNĚNÉHO POŠKOZOVÁNÍ DOBRÉHO JMÉNA NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE ČLENY VÝBORU DK ČR ALE I OSTATNÍMI ČLENY I NEČLENY DK ČR, KTERÉ TRVALO MĚSÍCE PŘED ROZHODNUTÍM ČMKU ( COŽ MÁME PODROBNĚ DOLOŽENO ) A BUDEME VÁS BRZY INFORMOVAT !PŘEDSEDNICTVO ČMKU ROZHODLO V NÁŠ PROSPĚCH !! KLIK ZDE
dalmatin-aida
.


CO SE MŮŽE STÁT, KDYŽ NAPÍŠETE NEBO ŘEKNETE SVŮJ NÁZOR.........klik zdeABSURDNÍ KROKY VÝBORU DK ČR PROTI NAŠÍ CHOVNÉ FENĚ AIDĚ – KLIK ZDE
 
   Více zde.

13.3. - TOP 20 GERMANY 2012


Německá vlajka | Vlajky.org

dalmatin-aidaOFICIÁLNÍ VÝSLEDKY GERMANY TOP 20 KLIK ZDE – a na listině KLIK NA PDF !!!A T I L L I O


GERMANY TOP 20 2012


VICE-JUNIOR WINNERA

CH. S. ASSONANZA


GERMANY TOP 20 2012


15. místo !!!!!
 
   Více zde.

21.12. - TOP DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV 2012 VÍCE UVNITŘ KLIK NA NADPIS


Vlajka České republiky | Vlajky.org


dalmatin-aidaTOP 20 DALMATINŮ ČESKÝCH VÝSTAV ROKU 2012 ( ZATÍM NEOFICIÁLNĚ ) KLIK ZDEA T I L L I O
NEJLEPŠÍ DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV r. 2012 !!


a po dnešní bodové korekci i
VÍTĚZ VŠECH KATEGORIÍ, KDE STARTOVAL TEDY :

1/KATEGORIE JUNIORŮ !!

2/ KATEGORIE DOSPĚLÝCH JEDINCŮ !!

(PSI + FENY DOHROMADY !!)


ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ NENÍ TŘEBA :-D

(na každou kategorii k vítězství mu stačila jen polovina výstavní sezony :-D do května 2012 v mladých, od června v dospělých)


dalmatin-aida.

dalmatin-aida
 .   Více zde.

15.12. - CHOVNÍ PSI , KRYCÍ PSI připravujeme novědalmatin-aida

NAŠI KRYCÍ PSI !!


- vynikající anglická linie, výstavně velice úspěšní !!- jsou z VRHU:

1) BEZ PLOTEN

2) BEZ MODRÉHO OKA

3) BEZ HLUCHOTY, VŠICHNI BAER +/+ !!!!!

4) PLNOCHRUPÍ !!!

5) VYNIKAJÍCÍ PIGMENT + TMAVÉ OKO.


CHAMPION ARGO DI ASSONANZACHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ

dalmatin-aida

DKK A (0/0 ) DKL 0/0 !!! ( ve věku 20 měsíců !! )

LEMON FREE


VÍCE ZDE klik


GALERIE klik zde ( foto Jakub Antoš )


dalmatin-aida

.CHAMPION ATILLIO DI ASSONANZA


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ
dalmatin-aida

DKK A (0/0 ) DKL 0/0 !!! ( ve věku 20 měsíců !! )

LEMON FREEVÍCE ZDE klikGALERIE klik zde ( foto Jakub Antoš )

dalmatin-aida


dalmatin-aida
.

ARIS DI ASSONANZA ( žije v Německu )


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ


VÍCE ZDE klikdalmatin-aida

.

CHAMPION ANDINO DI ASSONANZA


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ


VÍCE ZDE klik
dalmatin-aida


.

dalmatin-aida
 .   Více zde.

07.7. - CAC KLATOVY 30.6.2012

dalmatin-aidadalmatin-aida


dalmatin-aida
.   Více zde.

AIDA ( mother ) + ARGI ( daughter - 3 months old ) ARGIA DI ASSONANZA (less than 4 months old ) ARGO and ATILLIO DI ASSONANZA ( 10 weeks old ) CAC Dresden 4/09 - 4th. Place ALEXANDRA PÓDA (HU) ATI and ARCHIE DI ASSONANZA (less than 4 months old ) ATILLIO ( winner cl., 18 monthsold) NATIONAL WINNER, BOB, BIG 4 !! CACIB LITOMĚŘICE (5/12) - ARGO Exc. 1, CAJC, BOJ, r. JBIG !! CAC Mladá Boleslav 7/09 - Winner Class - Excellent 2, r. CAC !!! ANDINO DI ASSONANZA ( 11 months old )

© AIDA DOLCE - Design by MACDESIGN STUDIO!