ďż˝esky  |  English

NOVINKY

24.5. Světový klubový vítěz ANIF 19.5.2012 (klik zde) dalmatin-aida VÍCE UVNITŘ, KLIK NA NADPISdalmatin-aidaVÝSLEDKY WDS 20.5
VÝSLEDKY klubové výstavy ANIF 19.5. ZDE KLIK dalmatin-aida

Od začátku roku jsme byli rozhodnuti účastnit se světové výstavy v rakouském Salzburgu.

Jelikož jsme věděli, že poběží současně 2 kruhy zvláštˇpsi a feny, rozhodli jsme se tentokráte přihlásit jen kluky Atillia a Arga. Naše princezny proto tentokráte zůstaly doma, vynahradíme jim to na jiných výstavách v zahraničí.


Tak a ted už jak šly dny v Salzburgu...


Takže vyjíždíme v pátek po obědě 18.5. směr Salzburg s Atim a Archiem, celá cesta probíhá bez problémů a v 19,00 hod stojíme před naším hotelem.

Frčíme ještě na procházku a zde se vyznamenal Archie :-)
Jakýkoliv potok, bažinu nebo rybník vždy spolehlivě pozná na dálku, je to jako magnet. No a najednou Archie nám mizí z louky do lesa, voláme, voláme, Archie nikde . Pokračuju tedy v cestě za ním a najednou ho vidím :-(( No děs ... celý mokrý a černý od bahna až na hlavě. A aby toho nebylo málo, tak začal ještě skákat po Atim, který byl do té doby čistý a po chvíli měl i Ati černé bahno až na zádech. No nic......bylo jasné, že procházku musíme protáhnout, než to z nich opadá, přestože už jsme se těšili na jídlo :-))

Po hodině dalšího venčení už vypadali kluci tak, že jsme se mohli aspoň vrátit do hotelu, kde jsem je postupně očistila.

Pak už vše proběhlo v pohodě....

Sobota 19.5. v 6,00 hod.

Vstáváme, venčíme a po snídani kolem osmé vyrážíme směr Anif na klubovou výstavu.
Při příjezdu chvilička zdržení z důvodu zácpy , ale kolem 8,45 jsme již na místě a stavíme stan a zdravíme se s našimi přáteli. Je krásné počasí, prostě azuro a klubovka se koná v krásném prostředí, takže vše vypadá víc než slibně.

dalmatin-aida

Kluci jsou v pohodě a způsobně vyhlížejí ze stanu a kontrolují venkovní dění. Musím říci, že je opět přislo několik lidí obdivovat včetně zahraničních dalmatinářů a opakovaně slyšíme z jejich úst ….“ Schoene Hunde, schoene Kopf „

dalmatin-aida
.


Čas běží….je 9,30 , takže přichází krátké proběhnutí s oběma kluky v kruhu a jsme připraveni nastoupit k posuzování tř. mladých.

V 10,15 hod nastupujeme , z přihlášených 12 mladých psů nastupuje do kruhu 10. ¨
( Pro představu a přehled - nejpočetněji zastoupené třídy byly tyto třidy: tř. mladých psi ( 12 hlášených/ 10 přítomných ) i feny ( 10/10 ), šampioni psi (12/10) i feny (13/12), otevřená tř. feny (15/14), slaběji zastoupené byly třídy – psi mezitřída jen (2/2), feny mezitřída (4/4), psi otevřená ( 6/4) , tzn. mimo mezitřídy ( feny a psi ) a mimo tř. otevřené ( psi ) počty 10 a více v jednotlivých třídách ! ¨

Vzhledem k velkému počtu mladých nás p. rozhodčí po krátce prohlídce všech dělí na 2 skupiny . Ati a Archie jdou za sebou v druhé polovině.


Tak a nastupuje naše skupina.


ATILLIO vše zvládá suverénně, jak jsme u něho zvyklí a paní rozhodčí ke mně přistupuje a bez jediné výtky mi sděluje, že Atiho ocenění je dnes EXCELLENT. Mám samozřejmě velkou radost !

dalmatin-aida
.


Netrpělivě čekám co bráška ARCHIE .

Zde musím říci , že trénink Zdeňka s Archiem týden před světovkou jim oběma opravdu prospěl a prezentace se výrazně zlepšila. Archie stál jak z kamene !
Jediné zakolísání bylo při prohmatávání těla, kdy se Archie přitiskl ke Zdenkovi a ten reagoval nejlépe jak mohl ,
sdělil paní rozhodčí s naprostou vážností:

….“ On se trochu bojí “ !!!!!!!! :- (((
jak mi potom řekl, chtěl touto větou situaci zlehčit....no tak to se mu teda opravdu povedlo :-)

Paní rozhodčí kývne a zahajuje posuzování Archieho. A výsledek ? Nemohl být jiný……p.rozhodčí sděluje Zdenkovi, že vzhledem k tomu, že je pejsek trochu opatrný, tak dnes VD a že to příště bude určitě lepší !
Archieho posudek byl exteriérově excelentní s výtkou , že je opatrný.

Takže jsem vzala toto VD vcelku s lehkostí a manželovi zakázala zítra v kruhu mluvit !!! Musím říci, že sám Archie byl z VD opravdu zklamaný, protože se moc snažil a jakoby to věděl, že byl zase horší než bráška . Zdenek, ten byl rozzlobený sám na sebe a právem :-). O to větší pro ně byla výzva na druhý den !!

Zpět do kruhu po posouzení obou skupin mladých psů nastupovali již pouze psi s výbornou, celkem 7 z 10. ATI tedy mezi nimi, ale na pořadí mezi první tři se již neprosadil, i tak jsme byli spokojeni s jeho výsledkem u estonské rozhodčí.

dalmatin-aida
.


Malá poznámka.

Velice se mi líbilo posuzování anglické rozhodčí Niny Byles , které ocenili po výstavě i mnozí zahraniční vystavovatelé, kteří ji šli osobně poděkovat za její judging . Musím říci, že to byla opravdu dáma s velkým „ D „ a na svém místě, protože z tolika fen vybrala jako nejlepší fenu opravdu tu nejkrásnější !!! ASSIDUITAS INNER CIRCLE ( světová vítězka mladých v r. 2010 v Herningu, Dánsko ) a ta získala ten den i BOB a to opravdu zaslouženě !

dalmatin-aida

BOB, BEST FEMALE : ASSIDUITAS INNER CIRCLE
BEST MALE: JILLOCS SUGERDADDY

.


Na hotel jsme přijeli až kolem 17,30 hod, unavení, ale spokojení. Byl to pro nás krásný den

dalmatin-aida

dalmatin-aida
.

Na závěr soboty musím říci, že mě velice mrzelo, že anglická rozhodčí p. Nina Byles neposuzovala psy. Poslední dobou ve spěchu nějak špatně čtu a hlásila jsem kluky původně na klubovku jen proto, že psy bude posuzovat právě Angličanka a ne Estonka Siret Lepasaar (EST), jinak bysme jeli jen na světovku. K mému velkému překvapení jsem zjistila 2 týdny před výstavou, že je to obráceně, což mě mrzelo. Ale tak aspoň jsme vyzkoušeli, jak se kluci líbí….

Je velká škoda, že zde v Čechách i okolních sousedních zemích s vyjímkou Německa se téměř nesetkáme s rozhodčími z Anglie u dalmatinů, možná by potom byly i výsledky výstav pestřejší a hlavně zajímavější pro všechny :-).


Pokračovat budeme postupně tentokráte informací ze světovky - videa z klubovky dole:


třída šampionů psi - část I.


.
třída šampionů psi - část II.


.

třída mladých feny - jen s hodnocením VÝBORNÁ


.

třída OTEVŘENÁ feny - jen s hodnocením VÝBORNÁ


.

třída ŠAMPIONŮ feny - jen s hodnocením VÝBORNÁ
NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA

NEJLEPŠÍ PES
NEJLEPŠÍ FENA + BOB !!

Zpět na hlavní stránku.

SOUTĚŽE

24.7. - .


dalmatin-aida


CELÁ KAUZA JE Z NAŠÍ STRANY ŘEŠENA DÁLE Z DŮVODU NEOPRÁVNĚNÉHO POŠKOZOVÁNÍ DOBRÉHO JMÉNA NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE ČLENY VÝBORU DK ČR ALE I OSTATNÍMI ČLENY I NEČLENY DK ČR, KTERÉ TRVALO MĚSÍCE PŘED ROZHODNUTÍM ČMKU ( COŽ MÁME PODROBNĚ DOLOŽENO ) A BUDEME VÁS BRZY INFORMOVAT !PŘEDSEDNICTVO ČMKU ROZHODLO V NÁŠ PROSPĚCH !! KLIK ZDE
dalmatin-aida
.


CO SE MŮŽE STÁT, KDYŽ NAPÍŠETE NEBO ŘEKNETE SVŮJ NÁZOR.........klik zdeABSURDNÍ KROKY VÝBORU DK ČR PROTI NAŠÍ CHOVNÉ FENĚ AIDĚ – KLIK ZDE
 
   Více zde.

13.3. - TOP 20 GERMANY 2012


Německá vlajka | Vlajky.org

dalmatin-aidaOFICIÁLNÍ VÝSLEDKY GERMANY TOP 20 KLIK ZDE – a na listině KLIK NA PDF !!!A T I L L I O


GERMANY TOP 20 2012


VICE-JUNIOR WINNERA

CH. S. ASSONANZA


GERMANY TOP 20 2012


15. místo !!!!!
 
   Více zde.

21.12. - TOP DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV 2012 VÍCE UVNITŘ KLIK NA NADPIS


Vlajka České republiky | Vlajky.org


dalmatin-aidaTOP 20 DALMATINŮ ČESKÝCH VÝSTAV ROKU 2012 ( ZATÍM NEOFICIÁLNĚ ) KLIK ZDEA T I L L I O
NEJLEPŠÍ DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV r. 2012 !!


a po dnešní bodové korekci i
VÍTĚZ VŠECH KATEGORIÍ, KDE STARTOVAL TEDY :

1/KATEGORIE JUNIORŮ !!

2/ KATEGORIE DOSPĚLÝCH JEDINCŮ !!

(PSI + FENY DOHROMADY !!)


ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ NENÍ TŘEBA :-D

(na každou kategorii k vítězství mu stačila jen polovina výstavní sezony :-D do května 2012 v mladých, od června v dospělých)


dalmatin-aida.

dalmatin-aida
 .   Více zde.

15.12. - CHOVNÍ PSI , KRYCÍ PSI připravujeme novědalmatin-aida

NAŠI KRYCÍ PSI !!


- vynikající anglická linie, výstavně velice úspěšní !!- jsou z VRHU:

1) BEZ PLOTEN

2) BEZ MODRÉHO OKA

3) BEZ HLUCHOTY, VŠICHNI BAER +/+ !!!!!

4) PLNOCHRUPÍ !!!

5) VYNIKAJÍCÍ PIGMENT + TMAVÉ OKO.


CHAMPION ARGO DI ASSONANZACHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ

dalmatin-aida

DKK A (0/0 ) DKL 0/0 !!! ( ve věku 20 měsíců !! )

LEMON FREE


VÍCE ZDE klik


GALERIE klik zde ( foto Jakub Antoš )


dalmatin-aida

.CHAMPION ATILLIO DI ASSONANZA


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ
dalmatin-aida

DKK A (0/0 ) DKL 0/0 !!! ( ve věku 20 měsíců !! )

LEMON FREEVÍCE ZDE klikGALERIE klik zde ( foto Jakub Antoš )

dalmatin-aida


dalmatin-aida
.

ARIS DI ASSONANZA ( žije v Německu )


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ


VÍCE ZDE klikdalmatin-aida

.

CHAMPION ANDINO DI ASSONANZA


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ


VÍCE ZDE klik
dalmatin-aida


.

dalmatin-aida
 .   Více zde.

07.7. - CAC KLATOVY 30.6.2012

dalmatin-aidadalmatin-aida


dalmatin-aida
.   Více zde.

ANDINO DI ASSONANZA ( 10 WEEKS OLD ) Andy ( 8 months old ) - 2nd day in his new family !  AIDA and ARGIA ( 5 months old ) Aida, Lotty, Maja and Orry in Prague (15.-18.7.2010) AMIA -  24 months old ASSONANZA DALMATIANS -  1st. meeting  ( 11 weeks old ) ATILLIO - JUNIOR CHAMPION of CZ ( 13 months old ) CACIB C. BUDEJOVICE ( CZ ) 3/12 - ATILLIO  Exc. 1, CAJC, BEST OF JUNIOR  !!  ARGO DI ASSONANZA Argi  ( 6 months old ) and Aida

© AIDA DOLCE - Design by MACDESIGN STUDIO!