ďż˝esky  |  English

NOVINKY

15.5. VDH - EUROPASIEGER DORTMUND 12.5.2012 ( klik na nadpis ) ČLÁNEK + VIDEO (třída mladých feny + psi) UVNITŘ – klik na nadpisVŠEM VŠEM MOC DĚKUJEME ZA GRATULACE mailem , na FB, sms i v NK, jsme rádi, že jste s námi :-))


dalmatin-aidadalmatin-aida
rozhodčí: ALAN BENNETT (CA), S. FUCHS (D) 
Máme další skvělé zprávy, účastnili jsme se nejprestižnější a největší výstavy v Německu v Dortmundu " VDH – EUROPASIEGER" s účástí předních chovatelů z Německa, DK, Švédska, Holandska, Norska ( 88 dalmatinů ). ATILLIO nastoupil v konkurenci 9/11 se psy, kteří jsou pravidelně v Německu na 1. nebo 2. místě a ATILLIO SE V TÉTO TĚŽKÉ KONKURENCI umístil na krásném TŘETÍM MÍSTĚ ( 2. místo mu uteklo o kousek :-) Rovněž Arginka nastoupila mezi nejlepší feny ( 10/12 ), některé se letos účastnuly i Crufta a naše Arginka obstála s VÝBORNOU s excelentním posudkem a bojovala v užším výběru :-) Aida v šampionech 8/10 také VÝBORNÁ !! Posuzování bylo velmi přísné ! JSME NA VŠECHNY MOC a MOC PYŠNÍ !! 


dalmatin-aidadalmatin-aida


 

dalmatin-aida


Tradičně se již účastníme prestižních výstav v Dortmundu, neboť opakovaně chceme zažít tu atmosféru, kdy se do Dortmundu atˇuž na " Europasieger " nebo " Bundessieger " sjíždí nejen ti nejlepší z nejlepších v Německu, ale přijíždějí sem chovatelé i z dalších zemí jako z Dánska, Švédska, Norska, Holandska i Ruska.

Všichni chtěji nejen získat vyjímečné tituly těchto výstav, ale velká čest je se těchto výstav i jen zúčastnit a obstát s výbornou. Navíc člověk může vidět ty krásné psy z obrázků naživo.

Takže začneme :-))

Na " Europasieger 2012 " jsme přihlásili Atillia, Argii a Aidu . Původně byl psán pouze jeden rozhodčí a to pan Alan Bennett (CA). Musím řící, že jsem se na jeho posuzování opravdu těšila. Bohužel 2 týdny před výstavou vzhledem k vysokému počtu dalmatinů - 88 ( jakmile přesáhne počet 60, musí být 2 rozhodčí ) byla třída dorostu a mladých hodnocena zvláštˇv jednom kruhu p. rozhodčí S. Fuchs z Německa ( chovatelka a specialistka dalmatinů ) a ostatní třídy v druhém kruhu kanadským rozhodčím.

Jakmile jsem si toto doma přečetla, tušila jsem obavy z toho, jestli nepoběží současně posuzování mladých fen v jednom kruhu a šampionek v kruhu druhém, protože šampionky chodí v Německu hned po mezitřídě a s těmito obavami jsme jeli do Dortmundu.

Tentokráte vše klapalo, cesta bez problémů, skvělý hotel hned proti výstavišti, jen přejít přes lávku, kam jsme se šli ještě večer s pejsky podívat. Takže to nemělo opravdu chybu.

Ráno jsme v pohodě zaparkovali na výstavišti , našli naše 2 kruhy a již při příchodu nás začalo vítat mnoho našich německých přátel, dokonce nám hned ukázali místo k nim, kde máme rozložit boudu a vzali nás mezi své. Byl to úžasný pocit a šprechtili jsme a šprechtili :-))

Tak a ted už jak šel den ......


Rychle odevzdávám papíry, krátké proběhnutí v kruhu s pejsky, tak a jsme připraveni a čekáme na začátek - začíná se přesně v 9 !

Před námi jde ještě dorost, v této chvíli koukám do katologu jakou máme konkurenci a již dle jmen vidím, že v mladých je to opravdu zlé :-))
Každé jméno co čtu nejen znám ale současně vím....." jo ten vyhrál tam....ten tam... tenhle byl tam druhý a tak to šlo než jsem přečetla celou konkurenci 11 mladých pejsků.
V duchu si říkám, tak tady dostat se do 4 je snad skoro nemožné. Ale vidí to všichni vystavovatelé stejně, s každým s kým mluvím každý kýve a hlasí s velkým úsměvem ..." heute stark konkurenz " :-)) ( dnes silná konkurence ). Málakdo si věří na první místa nebo vítězství, v každé třídě je 10 a více hlášených psů a všichni skvělí . Na této výstavě každý ví, že obrovský úspěch je dostat se do 4 a pak už je to o štěstí a osudu :-))

Tak a nastupujeme s Atilliem do třídy mladých :-)


Youth cl. male 9/11
Jdeme v pořadí až třetí od konce, před námi nastupují samí adepti na vítězství. Říkám si hlavně dostat výbornou a předvést se co nejlépe. Hned na začátku mě poškádlil Ati, který se v tom množství pejsků , které nastoupilo ( nakonec 9 místo 11 ) do kruhu těsně za sebou nejvíce zajímal o pejska před sebou místo o mě :-)

Po chvíli ho ale usměrńuju a pak už šlapal parádně jak to umí. Skvěle stál při svém posuzování před paní rozhodčí, byl soustředěný , perfektně spolupracoval a ani se nehnul , byla jsem na něho moc pyšná ! Od stolu jsem slyšela často sehr schone....sehr schone...to mě trochu uklidnilo, že se Ati líbí.

Tak a je tu naše rozhodující chvíle ... postupné vyřazování. Pomalu kolem nás odcházejí pejsci, vidím odcházet i Manuelu Fernandes se svým psem ( Quarterback Perfect Time von Arabian´s Stud - VD ), který byl pro mě jako jeden z adeptů na vítězství. Každou chvíli čekám , že p. rozhodčí přistoupí k nám, zatím ale jsme stále v kruhu a už je nás pouze 5 !!!

Další rozběh a z kruhu odchází další skvělý pes chovatelky M. Fernandes - Quite Right Jesco von Arabian´s Stud ( výborný ), který vyhrál v silné konkurenci letos ve třídě mladých v Dráždˇanech.

Tak a jsme 4 v kruhu, mám opravdu velkou radost a snažíme se s Atim dále bojovat :-)

A je tu pořadí od konce, 4. místo získává pejsek - Hakiba´s Hakeem ( V4 ), který vyhrál v Norimberku letos ale i na dalších výstavách v Německu od chovatelky Tanji Kunert.

Jsme tři , je tu dallší rozběh. Vidím před sebou Karolu Lehman ( Christi Ormond Giant Vogue - Exc. 1, JCAC, Europajugendsieger ) a za námi pejska - Eye of the Tiger von Oakwood Forest ( V2, Res JCAC ) , kterého jsem jediného z výstav neznala, ale už při jeho osobním posuzování jsem si všimla, že má problém s pohybem , tak ve mně krátce probleskla i myšlenka na druhé místo a to asi byla ta chyba :-)

Jen jsem na to pomyslela, zastavujeme se po dalším kolečku a paní rozhodčí vybírá 3. místo a ukazuje na nás !!
Řadíme se k trojce a já si to teprve nyní začínám správně užívat a jsem neuvěřitelně štˇastná, co jsme s Atim dokázali !! Prokousali jsme se konkurencí 8 nejlepších mladých psů v Německu až na 3. místo !! Kdyby mi to někdo řekl před posuzováním, tak mi to přijde nemožné a najednou stojíme u trojky a užíváme si ten krásný pocit úspěchu !!

dalmatin-aida

Atillio potvrdil, že i v této konkurenci se dokáže tlačit na přední místa a zaujmout rozhodčí. Ati byl evidentně se svým třetím místem náramně spokojený, celou dobu co probíhalo focení a gratulace stál a vrtěl a vrtěl s připnutou krásnou modrou kokardou na krku. I na videu je vidět jak si to užíval.

Při odcházení z kruhu nám naši známí, ale i konkurenti uznale gratulují k dosaženému úspěchu !!

Takže obrobské gratulace Tomášovi a děkujeme za svěření Atiho !!


dalmatin-aida
.Tak chvíle radosti a rychle příprava Arginky....

V rychlosti se ještě běžím podívat, jak tam jsou daleko s posuzováním kvůli Aidě. A najednou vidím, že tam již končí posuzování mezitřídy, což znamená v krátké chvíli nástup Aidy do šampionů. Uf......je mi jasné, že se musím rozhodnout, budˇpůjdu s Argií nebo s Aidou a druhou z našich holek bude muset předvést Zdeněk.

Času moc nebylo, takže jsem nakonec upřednostnila Argii, protože jsem věděla, že posuzování je v mladých opravdu velmi přísné ( v mladých pejscích zadala paní rozhodčí 4x VD ) a nechtěla jsem riskovat špatnou známku Argi kvůli předvedení.

Takže já jdu do jednoho kruhu s Arginkou, Zdeněk s Aidou do druhého. V duchu vím, že pro Aidu je to špatně a tolik jsem si přála její posouzení při prezentaci se mnou od Kanadˇana, bylo totiž vidět, že se mu líbí elegantní lehčí typy !!!

No nic to je prostě život.

Arginka nastupuje do kruhu společně s dalšími 8 úspěšnými německými fenami a 1 fenou ze Švédska - Jillocs Yet Another Starch. Chviličku trvá než se zkoncentruje,paní rozhodčí si všechny pohromadě prohlíží.

Youth cl.- fenale 10/12


.

Tak a přichází naše chvíle :-) a nastupujeme před p. rozhodčí.

A tady mě naše Argi opravdu dostala, při svém posuzování před paní rozhodčí se poměrně rychle sama srovnala do výborného postoje a ani se nehla, podobně jako Ati při opravdu minimalním odměňování.

Tak a přichází vyřazování, odcházejí první feny, my se zatím držíme :-). Vedle nás právě odchází z kruhu Queen Amidala von Arabian´s Stud ( VD ) chovatelky M. Fernandes ( velice úspěšná fena v Německu - v Recklinghausenu jeden den v početné konkurenci první, další den druhá - ta kterou jsem Manuele prezentovala, když si naše Argi v Německu rozřízla tlapku ). V tomto momentě si říkám pro sebe, tak Argi se opravdu líbí. Nyní již jsou rozběhy v užším výběru a z kruhu odcházíme jako šestí s tím, že když se se mnou p. rozhodčí loučí, tak se omlouvá a říká je tu dnes velmi silná konkurence !!

Mám z celého vystoupení naší princezny obrovskou radost a ta byla ještě umocněna, když jsem si nakonec přečetla její posudek ( plně harmonická stavba těla, feminní hlava, rovná záda, výborné předhrudí, výborná hloubka hrudníku a úhlení, výborný pigment, korektní pohyb, přátelská povaha, výborná prezentace ).

Když se vracíme z kruhu, Aida se Zdenkem již ukončila svoji prezentaci v šampionkách a potvrdilo se, že je opravdu zvyklá na prezentaci se mnou, navíc mě viděla s Argií ve vedlejším kruhu a neustále po nás koukala, takže to pouze v kruhu odstála :-(.
No škoda, nedá se nic dělat .... I tak si odnesla výbornou s pěkným posudkem ( VD padlo i v šampionkách ).
Nemá smysl přemýšlet co by kdyby ......

No a závěr :-))) ???

SKVĚLÝ DEN MEZI PŘÁTELI, SKVĚLÉ PROSTŘEDÍ, NÁDHERNÍ PSI A CELKOVĚ ÚŽASNÁ ATMOSFÉRA A K TOMU JEŠTĚ ÚSPĚCH NAŠICH. DORTMUND JSME OPOUŠTĚLI OPRAVDU SPOKOJENI . TENTO DEN A VÝSTAVU JSME SI OPRAVDU UŽILI JAK SE PATŘÍ
:-)))RESULTS female : judge Ms.S. Fuchse ( D)

Youth:
Smiling Fellow´s Dynah Might ex 1, JCAC, Europajugendsiegerin
Obonya´s Pride Anna-Ariella ex 2, ResJCAC
Jilloc´s Yet Another Star ex 3
Yoyo vom Gramzower Kloster ex 4
Christi Ormond Honeysuckle Rose ex
Argia di Assonanza ex
Christi Ormond Goddess of Victory ex
Smiling Fellow´s D´Mighty One vg
Queen Amidala von Arabian´s Stud vg
Juwel vom Schaesberger Wald vg


Results male , judge Ms. S.Fuchs

Christi Ormond Giant Vogue ex 1, JCAC, Europajugendsieger
Eye of the Tiger von Oakwood Forest ex 2, ResJCAC
Atillio di Assonanza ex 3
Hakiba´s Hakeem ex 4
Quite Right Jesco von Arabian´s Stud ex
Quarterback Perfect Time von Arabian´s Stud vg
Smiling Fellow´s Dream Pedlary vg
Yakari von Nassau vg
Anton von der Bad Münstereifeler Höhe vg
Juwel vom Schaesberger Wald vg

Zpět na hlavní stránku.

SOUTĚŽE

24.7. - .


dalmatin-aida


CELÁ KAUZA JE Z NAŠÍ STRANY ŘEŠENA DÁLE Z DŮVODU NEOPRÁVNĚNÉHO POŠKOZOVÁNÍ DOBRÉHO JMÉNA NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE ČLENY VÝBORU DK ČR ALE I OSTATNÍMI ČLENY I NEČLENY DK ČR, KTERÉ TRVALO MĚSÍCE PŘED ROZHODNUTÍM ČMKU ( COŽ MÁME PODROBNĚ DOLOŽENO ) A BUDEME VÁS BRZY INFORMOVAT !PŘEDSEDNICTVO ČMKU ROZHODLO V NÁŠ PROSPĚCH !! KLIK ZDE
dalmatin-aida
.


CO SE MŮŽE STÁT, KDYŽ NAPÍŠETE NEBO ŘEKNETE SVŮJ NÁZOR.........klik zdeABSURDNÍ KROKY VÝBORU DK ČR PROTI NAŠÍ CHOVNÉ FENĚ AIDĚ – KLIK ZDE
 
   Více zde.

13.3. - TOP 20 GERMANY 2012


Německá vlajka | Vlajky.org

dalmatin-aidaOFICIÁLNÍ VÝSLEDKY GERMANY TOP 20 KLIK ZDE – a na listině KLIK NA PDF !!!A T I L L I O


GERMANY TOP 20 2012


VICE-JUNIOR WINNERA

CH. S. ASSONANZA


GERMANY TOP 20 2012


15. místo !!!!!
 
   Více zde.

21.12. - TOP DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV 2012 VÍCE UVNITŘ KLIK NA NADPIS


Vlajka České republiky | Vlajky.org


dalmatin-aidaTOP 20 DALMATINŮ ČESKÝCH VÝSTAV ROKU 2012 ( ZATÍM NEOFICIÁLNĚ ) KLIK ZDEA T I L L I O
NEJLEPŠÍ DALMATIN ČESKÝCH VÝSTAV r. 2012 !!


a po dnešní bodové korekci i
VÍTĚZ VŠECH KATEGORIÍ, KDE STARTOVAL TEDY :

1/KATEGORIE JUNIORŮ !!

2/ KATEGORIE DOSPĚLÝCH JEDINCŮ !!

(PSI + FENY DOHROMADY !!)


ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ NENÍ TŘEBA :-D

(na každou kategorii k vítězství mu stačila jen polovina výstavní sezony :-D do května 2012 v mladých, od června v dospělých)


dalmatin-aida.

dalmatin-aida
 .   Více zde.

15.12. - CHOVNÍ PSI , KRYCÍ PSI připravujeme novědalmatin-aida

NAŠI KRYCÍ PSI !!


- vynikající anglická linie, výstavně velice úspěšní !!- jsou z VRHU:

1) BEZ PLOTEN

2) BEZ MODRÉHO OKA

3) BEZ HLUCHOTY, VŠICHNI BAER +/+ !!!!!

4) PLNOCHRUPÍ !!!

5) VYNIKAJÍCÍ PIGMENT + TMAVÉ OKO.


CHAMPION ARGO DI ASSONANZACHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ

dalmatin-aida

DKK A (0/0 ) DKL 0/0 !!! ( ve věku 20 měsíců !! )

LEMON FREE


VÍCE ZDE klik


GALERIE klik zde ( foto Jakub Antoš )


dalmatin-aida

.CHAMPION ATILLIO DI ASSONANZA


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ
dalmatin-aida

DKK A (0/0 ) DKL 0/0 !!! ( ve věku 20 měsíců !! )

LEMON FREEVÍCE ZDE klikGALERIE klik zde ( foto Jakub Antoš )

dalmatin-aida


dalmatin-aida
.

ARIS DI ASSONANZA ( žije v Německu )


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ


VÍCE ZDE klikdalmatin-aida

.

CHAMPION ANDINO DI ASSONANZA


CHOVNÝ PES
PLNOCHRUPÝ


VÍCE ZDE klik
dalmatin-aida


.

dalmatin-aida
 .   Více zde.

07.7. - CAC KLATOVY 30.6.2012

dalmatin-aidadalmatin-aida


dalmatin-aida
.   Více zde.

ANDINO DI ASSONANZA ( 10 months old ) ANDINO  - Exc. 1, CAJC, BOJ, res. JUNIOR BIG !! ATILLIO and ARGO DI ASSONANZA ( 8 months old ) CAC LEPZIG - BOB - 3rd place and second most beautiful bitch ! CACIB Saarbrucken - 3rd. Place! Costa Rico , 5 th weeks, reserved in Germany Special Dalmatian Club Show Czech republic (Litoměřice)  5/09 - Aida, r.CAC !! Atillio Di Assonanza ( winner cl., 18 months old ) -  NATIONAL WINNER, BOB, BIG 4 !! CAC Rheinberg (2/10) - Exc. 2, r. CAC VDH/ r. CAC (8/9) !!! ARGO and ATILLIO in the NEW HOME !! ( 8,5 WEEKS OLD )

© AIDA DOLCE - Design by MACDESIGN STUDIO!